Jaký byl ve skutečnosti?

14. května 2008 v 9:54 |  Biografie
Ve skutečnosti nikdo Freddieho neznal. Byl plachý, jemný, laskavý. Nikdy nebyl tím, co hrál na pódiu.
ROGER TAYLOR
Freddie byl hrozně milý, starostlivý a šlechetný. V soukromí to byl pravý opak té vyzývavé a provokující hvězdy. Byl nesmírně ohleduplný. Jeho šlechetnost se netýkala jenom nejbližších přátel a spolupracovníků. Z jeho laskavosti měli často užitek i jemu naprosto neznámí lidé. Měl rád běžné, normální lidi. Na jevišti byl oslňující, povýšený, vyzývavý, ale v soukromí velmi, velmi lidský.
DAVE CLARK
(přítel, který se jediný ocitl vedle Freddieho v okamžiku jeho smrti)
Freddie byl v podstatě velmi romantický člověk. Často předváděl jak je silný a drsný, ale to nebylo jeho pravé já. Byl hodný, něžný a velmi lidský. A věděl, co je správné a co ne. Pomohl tolika lidem, nebyla v něm ani jiskřička špatnosti.
BARBARA VALENTIN
(přítelkyně z Mnichova)
Nejvíc mě na něm přitahovala ta jeho skromnost. Spousta lidí z popu si hraje na hvězdy prostě pořád, ale to Freddie nikdy nedělal. I když tu teď s vámi mluvím, mám pořád před očima jeho milou tvář, jak se ptá, jestli mě skutečně nějak neobtěžuje, jestli se mi líbila jeho deska a tak. Nikdy nepovažoval za samozřejmé, že by ho měli všichni obskakovat a nikdy nedával svou slávu najevo. Freddie byl strašně lidský. Byl velmi vstřícný a chtěl, aby ho někdo měl rád. Zapůsobil na všechny - dokonce i na ty, co lidi nesnášeli. Spousta lidí se mi svěřila, že homosexuály nenáviděla, ale po setkání s Freddiem je to úplně přešlo. Byla to silná osobnost, která uměla lidi očarovat, ale v tom dobrém smyslu. Obrovská osobnost.
TONY PIKE
(majitel hotelu na Ibize, kde Freddie trávil prázdniny posledních 7 let života)
Může se to zdát podivné, ale jedna z věcí, které si lidí nikdy neuvědomovali, je, že to byl neuvěřitelně skromný a stydlivý člověk. Freddie býval rád zamilovaný. Ve své nejlepší době psával písně velmi rychle, ale když se zamiloval, šlo mu to ještě rychleji. Když byl v depresi, nedokázal by napsat vůbec nic, a taky neznáme žádné skutečně smutné písně Queen. Dokonce ani ty dojímavé balady nejsou smutné. I když hodně lidí tvrdí, že slova písně "The Show Must Go On" jsou dost strašidelná, myslím, že i to je velmi optimistická a pozitivní písnička!
REINHOLD MACK
(bývalý producent Queen)
Neříkalo se mu F. Mercury jen tak pro nic za nic, protože byl skutečně plný rtuti. Jako herec používal všechny prostředky. Byl velmi sebejistý a taky velmi výbušný. Byl také perfekcionista, který chtěl, aby všechno bylo dokonalé. Když nebyl Freddie na jevišti, byl velmi skromný a skoro stydlivý. Byl překvapivě drobný a zranitelný.
MIKE HODGERS
(režisér filmu "Flash Gordon")
Rozuměl celé té (novinářské) hře. Nechtěl se nechat zevšednět. Taky nechtěl, aby se veškerá pozornost soustředila jen na něho a zbytek skupiny byl v jeho stínu. Zdůrazňoval, že jejich skupinu netvoří Freddie Mercury a jeho tříčlenný doprovod, ale čtyři rovnocenní partneři. A taky se mu to dařilo. Velmi lehce se z Queen mohl stát Freddie a spol. Ale vždycky se na ně pohlíželo jako na skupinu.
TONY BRAINSBY
(novinář, který se zajímal o Queen od jejích počátků)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 martin martin | E-mail | 19. října 2009 v 17:57 | Reagovat

krása velice NÁDHERNÝ BLOČEK JÁ MÁM O QUEEN TAKY ALE MÁM TAM ZATÍM JENOM FOTKY TAK SE DYŠTAK KOUKNI-www.roner.blog.cz

2 WaclawF WaclawF | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:01 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.